Nowoczesny tablet - jaki najlepiej wybrać?

Data dodania:
Ocena
0.00

Przeglądanie stron internetowych lub oglądanie filmów na ekranie telefonu może być męczące. Mały ekran zdecydowanie to utrudnia. Dużego laptopa nie jesteśmy w stanie z kolei wszędzie ze sobą zabrać. Jest na to jedno rozwiązanie — zakup tabletu. W poniższym artykule odpowiemy na pytania czym jest tablet, co można na nim robić oraz jak kupić taki, który spełni nasze oczekiwania. 

Czym jest tablet?

Tablet jest wszechstronnym gadżetem zespalającym w sobie cechy komputera osobistego i telefonu komórkowego. Zazwyczaj ma rozmiary większe od smartfona, co wpływa na komfort jego użytkowania. Na korzystanie z niego pozwala dotykowy ekran. W odróżnieniu od komputera nie wymaga on dodatkowej klawiatury oraz myszki.

Najistotniejsze zalety tabletów to ich wielkość oraz waga. Niewielkie rozmiary zapewniają wygodne noszenie go w torebce, plecaku, lub dłoni. Przekątna ekranu tabletu to zwykle od 7 do 12 cali. Korzystanie z Internetu odbywa się dzięki połączeniu z siecią Wi-Fi, a na dodatek w wielu sytuacjach tablet można wyposażyć w kartę SIM oraz stosować go jak smartfona.

Współczesny tablet — do czego się go używa?

Okazję do korzystania z tabletu znajdą zarówno małe dzieci, nastolatkowie, jak również dorośli. Z uwagi na duży ekran będzie on wygodniejszy od smartfona do przeglądania poczty internetowej, bądź robienia zakupów w sieci.

Zainstalować na nim można większość aplikacji, a za ich pomocą korzystać z wszelkiego rodzaju portali społecznościowych, grać w gry czy też oglądać filmy. Graficy często korzystają z tabletów, wykorzystując je jako narzędzia do rysowania. Są urządzeniami nadzwyczaj wielozadaniowymi. Będąc w ich posiadaniu, być może sami wynajdziecie dla nich dużo więcej zastosowań.

Jakie cechy tabletu powinny decydować o zakupie?

Przed zakupem rekomenduje się fizyczną przymiarkę do urządzenia. Udaj się do sklepu, chwyć tablet w ręce i oceń, czy wielkość, waga oraz jakość obrazu są dla Ciebie odpowiednie. Skup się na jakości wykonania i zastosowanych materiałach. Wysokiej jakości sprzęt będzie na pewno służył przez długi czas.

Już przed zakupem przemyśl, do czego głównie będziesz używał tabletu. Jeśli będzie to sprzęt wyłącznie do czytania poczty, przekątna ekranu nieco większa niż w smartfonie może Ci wystarczyć. Jeśli przewidujesz pracę nad arkuszami kalkulacyjnymi lub obróbkę obrazów, przekątna większa od 10 cali będzie stosownym wyborem.

Dowiedz się jaka bateria zasila oceniany tablet. Każdy producent określa pojemność baterii. Te bardziej pojemne w większości przypadków pozwolą na pracę przez dłuższy czas. Rozwiązania budżetowe pozwalają na stosowanie ich w czasie do około 4 godzin. Te droższe dają radę obsługiwać aplikacje nieprzerwanie nawet do 10 godzin. Oprócz baterii skup się również na procesorze. Dwurdzeniowy procesor z pamięcią RAM od 2 GB zadowoli potrzeby przeciętnego zjadacza chleba.

Zdecydowaną większość na rynku stanowią tablety z systemem Android. Cechują się one relatywnie niską ceną oraz wygodą użytkowania. Ponadto działają o wiele płynniej, niż te wyposażone w Windows, który znamy z naszych laptopów. Na Androidzie mamy do wyboru wiele aplikacji, które możemy zainstalować ze sklepu Google Play. 

Dla tych, którzy planują używać tabletu poza domem, ważny będzie moduł LTE. Zapewni nam on stały dostęp do sieci bez względu na to gdzie się znajdujemy. Moduł LTE to duże udogodnienie także w domowych warunkach, gdyż dodatkowo obsługuje on sieć Wi-Fi.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii