Laptop do pracy w biurze - Jak wybrać odpowiedniego laptopa dla siebie?

Data dodania:
Ocena
0.00

Jakie cechy i zalety powinien mieć dobry laptop biznesowy? Z pewnością nie potrzebujemy komputera przeznaczonego do tworzenia specjalistycznej grafiki, raczej takiego , który pozwoli na bezproblemowe wykonywanie biurowych obowiązków. Zwrócić należy uwagę na wygodę w używaniu i łatwość, z jaką będziemy obsługiwać oprogramowanie. Poza tym istotne jest, żeby laptop był lekki i żeby posiadał solidną obudowę, znacznie ułatwi to jego przenoszenie.

Co tak naprawdę jest istotne w laptopie do pracy biurowej?

Nie w każdym zawodzie nasz laptop wykorzystywany będzie do granic możliwości. Jeśli służyć ma on głównie do obsługi poczty, tworzenia prezentacji lub spisywania umów, jego efektywność schodzi na dalszy plan.

Nawet niedrogie urządzenia są w stanie bez problemów zagwarantować wygodną obsługę programów MS Office, otwarcie wielu kart w przeglądarce, działanie służbowego komunikatora oraz kilku dodatkowych aplikacji. Karta graficzna odgrywająca kluczową rolę w komputerach do gier czy do obsługi programów do modelowania, przy pracy biurowej nie ma realnie żadnego znaczenia. Niewątpliwie droższe elementy sprawdzą się również przy „lżejszej” pracy, ale różnice są niezauważalne, a cena dużo wyższa.

Procesor odgrywa już nieco ważniejszą rolę. Jednak niskonapięciowy procesor Intel Core z dwoma rdzeniami spełni w zupełności wyczekiwania pracownika biurowego. Bezcelowe okazują się przy tego typu zadaniach procesory wysokonapięciowe.

Jeśli chodzi o pamięć RAM, to tej nigdy nie jest za dużo. System operacyjny komputera w istotny sposób zagospodaruje jej zasoby. Więcej pamięci będzie atutem. Rzadko spotyka się aktualnie komputery z mniej niż 4 GB RAMu. Opłaca się nabyć urządzenie oferujące co najmniej 8 GB, lub takie, które oferuje możliwość rozszerzenia tego parametru.

Dyski SSD są pomocne dokładnie w tego typu sytuacjach. Nowa technologia wypiera przestarzałe dyski HDD. SSD przyspieszają w znacznym stopniu pracę komputera, poprzez przyspieszenie odczytu oraz zapisu danych i również są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Upuszczony laptop niekoniecznie straci zapisane na nim dane.

Dobierz rozmiar laptopa i pracuj wygodnie

Każdy ma nieco inne preferencje odnośnie warunków użytkowania komputera. Z tej przyczyny każdej osobie może pasować inny komputer przenośny. Częstokroć w ramach pracy jesteśmy zmuszeni do siedzenia przed laptopem nawet 8 godzin dziennie. Ergonomia użytkowania będzie wtedy najważniejszym elementem przy wyborze sprzętu.

Przed zakupem przymierz się do klawiatury laptopa. Innego komfortu będzie klawiatura dla dziennikarza, a innego dla księgowej. Zastanów się jakie funkcje mogą Ci pomóc w pracy i czy rozmiar i rozmieszczenie klawiszy są dla Ciebie wygodne.

Co z urządzeniami peryferyjnymi? Jakie warto kupić?

Bardzo ważnym uzupełnieniem laptopów jest możliwość podłączenia urządzeń peryferyjnych, należy zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż ułatwiają one znacznie pracę. Niejeden użytkownik komputera ceni sobie posiadanie własnej klawiatury lub nie wyobraża sobie pracy bez myszki, możliwość podłączenia tych sprzętów spowoduje, że praca na laptopie będzie przyjemniejsza i wygodniejsza. Kiedy musimy wykonać prezentację np. dla potencjalnych klientów, to zadanie ułatwi nam kabel HDMI, który możemy podłączyć do rzutnika cyfrowego i ze spokojem omawiać poszczególne kwestie naszego zagadnienia. I ostatni, ale wcale nie mniej ważny pendrive, możliwość szybkiego przeniesienia danych, niezmiernie usprawnia pracę, a dodatkowo możemy nosić go w kieszeni, żeby zawsze był pod ręką. Dobry laptop musi zatem posiadać wejścia na wtyczki, żeby nasza praca była jak najmniej stresująca i czasochłonna.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Henryka Wieczorek

Dla mnie musi być lekki, nieduży i musi sprawnie chodzić.

1 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii