Szukasz odpowiedniej pralki? Zobacz, jak duży masz wybór!

Data dodania:
Ocena
4.00

Kiedy nadchodzi czas zakupu nowej pralki, nie dla każdego jest to upragniony moment. Dla wielu osób bowiem aspekty, na które powinno się zwrócić uwagę, kupując nowe urządzenie, są dość przytłaczające. Ogromny wybór pralek nie sprzyja dokonaniu wyboru. Czasem aż chciałoby się, by był zdecydowanie mniejszy. Jednak odpowiednie przygotowanie swoich wymagań i możliwości finansowych i tez nasz artykuł uczyni zakup pralki o wiele prostszą i przyjemniejszą czynnościom.

Pralka pakowana od przodu – kiedy wybrać? 

Nowoczesna, najbardziej pospolita pralka to ta z drzwiczkami umieszczonymi z przodu. Ma ona wiele zalet – dostęp do prania (i jego podgląd) jest bardzo łatwy, obsługa także. Pralka tego typu może posiadać wiele funkcji oraz programów. Plusem dla wielu osób są jej wymiary oraz przestrzeń robocza na górze pralki. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele typów takich pralek: pod zabudowę bądź wolnostojących, o standardowych gabarytach, slim – czyli o mniejszej głębokości, świetna do mniejszych pomieszczeń oraz big, czyli o dużej pojemności, nawet do kilkunastu kilogramów wsadu. Dla przypomnienia: pralka o uniwersalnych wymiarach ma około 80 cm wysokości, 60 cm głębokości i 60 cm szerokości. Tego typu pralki mają rzecz jasna swoje wymagania – powinny być na stałe podłączone do kanalizacji. Najczęściej są stawiane w pralniach, kuchniach bądź łazienkach.

Do mniejszych pomieszczeń – pralka pakowana od góry

Tam, gdzie nie można zainstalować standardowej pralki oraz przykładowo nie ma miejsca na otwieranie drzwiczek do przodu, najodpowiedniej jest wybrać inną opcję, czyli pralkę ładowaną od góry. Posiada ona mniejszą szerokość, jednak dostęp do prania jest trochę bardziej ograniczony niż w standardowych pralkach. Niemniej tego typu pralki mogą mieć takie same czy też podobne programy, co ich większe odpowiedniki.

Pralkosuszarki to pralki w zestawie z suszarką

Pralkosuszarki to inny poziom luksusu. W jednym urządzeniu można skutecznie wyprać, a następnie wysuszyć ubrania i inne materiały. Możesz ich używać od razu po wyciągnięciu z bębna! Do wyboru są różnorodne formy suszenia, w tym poprzez ogrzewanie lub z pompą ciepła. Wiele opinii wskazuje, że jeśli nie ma możliwości do zainstalowania wolnostojącej suszarki automatycznej, lepiej wybrać pralkosuszarkę z pompą ciepła.

Turystyczna pralka – weź ją ze sobą

Niewielka, przenośna i umożliwiająca pranie w niemal każdym miejscu. Prawidłowa nazwa to pralkowirówka, gdyż zawiera w sobie dwie komory: do prania i do wirowania odzieży. Należy pamiętać, że różnią się one pojemnością. Takie urządzenie możesz wykorzystać na przykład na urlopie, na działce bądź w domku kempingowym, ale i w mieszkaniach, w których z przeróżnych względów nie możesz albo nie chcesz postawić tradycyjnej pralki.

W jaki sposób wybrać pralki wirnikowe i wirówki?

Oczywiście pod względem technologicznym pralka wirnikowa znacząco różni się od modeli automatycznych, to nie ulega wątpliwości. Jednak ma ona swoje zalety, które doceni niejeden użytkownik. Przede wszystkim pralki wirnikowe są o wiele mniejsze i lżejsze, co pozwala przenosić ją bez wysiłku czy nawet zabrać na wakacje na jacht, pod namiot czy umieścić ją w kamperze i ruszyć w trasę. Dodatkowo idealnie nada się w bardzo małych łazienkach, gdzie dosłownie każdy centymetr ma znaczenie. I na koniec kolejna zaleta pralki wirnikowej, czyli jej niska cena. Pralki wirnikowe nie posiadają opcji wirowania i trzeba je napełniać i opróżniać ręcznie, ale jeżeli jesteśmy na wakacjach i mamy czas, nie jest to aż taka niedogodność, no i możemy poczuć się jak nasze babcie.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 1
Sylwia Kubiak

Nie potrafię sobie wyobrazić życia bez pralki i suszarki w jednym!

0 0
Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii