Komu zalecana jest rehabilitacja i jakie metody wykorzystuje do leczenia?

Data dodania:
Ocena
0.00

Rehabilitacja jako element leczenia tradycyjnego wykorzystywana jest w pomocy osobom po udarze mózgu, wypadkach czy urazach. Korzystają z niej także kobiety po mastektomii, a nawet dzieci z zaburzeniami psychosomatycznymi, z wadami wzroku, słuchu czy twarzoczaszki. Jako główny cel, rehabilitacja postawiła sobie częściowy albo całkowity powrót pacjenta do zdrowia. Wykonuje się ją w domu, szpitalu czy też w specjalistycznym centrum.

Którym pacjentom pomoże leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd stały bądź zmienny. Daje to rewelacyjne rezultaty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd naturalnie ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specyficznych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza również w dużym stopniu napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom oraz sprawia, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz przeróżne zwyrodnienia.

Komu pomaga leczenie laserem?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których stosuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z konkretnego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a nierzadko i niewielkich guzków. Lasery są pomocne też w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Dzięki laseroterapii da się także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej oraz wielu innych!

Na jakie schorzenia pomaga krioterapia?

Krioterapia jako zabieg leczniczy jest uznana ze względów zdrowotnych właściwości za doskonałą pomoc osobom w wielu schorzeniach. Między innymi pomaga w stanach zapalnych tkanek miękkich, w stanach depresyjnych, w osteoporozie czy po urazach sportowych. Może być zastosowana miejscowo bądź ogólnie, ale zawsze pod kontrolą lekarza prowadzącego, ponieważ jest również dużo przeciwwskazań do jej stosowania!

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii
Jak sobie radzić z połogiem?
Data dodania:
Jak dbać o implanty zębowe?
Data dodania: