Na co wydać zaoszczędzone pieniądze w 2022 roku?

Data dodania:
Kategoria: Biznes i finanse
Ocena
0.00

Jeśli nie wiesz na co przeznaczyć swoje oszczędności, ten artykuł jest przeznaczony właśnie dla Ciebie. Prześledziliśmy dostępne rynki inwestycyjne i wymieniliśmy najlepsze propozycje na 2022 rok. Wszystko zależy od Twojego kapitału, zaangażowania i czasu, jednak każdy znajdzie opcję inwestycji idealną dla siebie.

Inwestowanie – dlaczego jest tak ważne?

Niemało ludzi uważa, że pieniądze da się zdobyć jedynie ciężką pracą, pracując w biurze od 8 do 16, a każdą nadwyżkę najlepiej odkładać na lokatę bankową czy też do tak zwanej „skarpety”. Oczywiście są to osoby, których wiedza inwestycyjna nie jest na wielkim poziomie i o spadku wartości pieniądza nie wiedzą za wiele.

Inflacja, bo właśnie o nią się tutaj rozchodzi, jest to obniżenie siły nabywczej naszej polskiej złotówki. W Polsce ta regresja w 2020 roku wyniosła ponad 4%. Oznacza to tylko tyle, a może i aż, że w poprzednim roku tyle właśnie straciliśmy z naszych zgromadzonych po szafkach oszczędności. Można niewątpliwie szukać innych możliwości, żeby się przed nią ochronić, albo wyrównać odnotowane straty, a o nich poniżej.

Jak zacząć inwestować w kryptowaluty?

Inwestowanie w kryptowaluty stało się ostatnimi czasy niezwykle modne i to nie tylko przez inwestorów zajmujących się tym na co dzień, ale także przez prywatne osoby zasiadające do inwestycji okazjonalnie. Można się na nich w samej rzeczy dużo dorobić i bez problemu się ich pozbyć.

Prócz tego specjaliści przewidują, że kryptowaluty takie jak Bitcoin lub Ethereum zaliczą duży wzrost w najbliższej przyszłości. Naturalnie, jak wszędzie jest haczyk. Jest to dosyć dynamiczny rynek i sytuacja na nim może się zmieniać z godziny na godzinę, co powoduje, że jeżeli jesteś totalnym laikiem, lepiej będzie, jak zainwestujesz w bardziej przewidywalne aktywa, jakie prościej zrozumieć.

Na co przeznaczyć środki na rynku nieruchomości?

Kiedy mamy zgromadzone nieco większe sumy pieniędzy możemy wziąć pod uwagę inwestycje w nieruchomości.

Istnieje kilka sposobów jak to zrobić, ale ja opiszę 2 najpopularniejsze:

  • Kupowanie mieszkania do remontu w dobrej cenie oraz okolicy, jakie po odświeżeniu sprzedajemy o kilkanaście procent drożej. Jest to dobry sposób i po kilku takich zabiegach można zdobyć faktycznie ciekawe sumy pieniędzy.
  • Kupno mieszkania oraz wynajem. Jest to jedno z najczęściej stosowanych rozwiązań wybieranych przez prywatnych inwestorów. Logicznie jest zdobyć, nabyć mieszkanie, wydzierżawić, a najemcy, płacąc nam czynsz za wynajem naszej nieruchomości po części albo w całości spłacają naszą pożyczkę.

Najlepsze inwestycje w surowce

Kolejnym sposobem gromadzenia funduszy na swoją emeryturę jest inwestowanie w kruszce. Rynek jest dość stateczny i przez wielu traktowany za jeden z bezpieczniejszych sposobów radzenia sobie z sytuacjami nagłymi i kryzysami gospodarczymi.

Złoto jest surowcem o sporej wartości, która stale rośnie. Choć nie jest to spektakularny zarobek, opcja ta jest pozbawiona ryzyka niemal całkowicie. Idealna jest dla osób, które chcą zwyczajnie zabezpieczyć oszczędności, które już mają. Wybierz tę opcję jeśli nie masz zbyt wiele czasu na zapoznawanie się z rynkiem inwestycji.

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii