Jak szybko i skutecznie sprzątać mieszkanie, dom oraz biuro?

Data dodania:
Kategoria: Praca
Ocena
0.00

Porządki domowe dla jednych osób są momentem relaksu, a dla innych męką. Dla wszystkich jednak osób z powodzeniem mogą pomóc technologie, bez których nie wyobrażamy sobie dzisiaj życia. Świetnym przykładem jest zmywarka, która odciąża każdego dnia oraz daje nam mnóstwo czasu na inne sprawy. Akcesoria takie, jak gąbeczka z podwójnej fibry lub mop obrotowy bardzo ułatwiają naszą pracę i sprawiają, że jest ona efektywniejsza.

Ściereczka z mikrofibry jest niezastąpiona!

To właśnie tego typu ściereczki w większości przypadków stosujemy do ścierania kurzy. Bardzo wchłaniają wilgoć, są miękkie i można nimi dodatkowo myć. Nie zarysują powierzchni i stosuje się je wielokrotnie. Po wyschnięciu da się śmiało ponownie je użyć. Natomiast ściereczki dwuwarstwowe są grubsze i jeszcze bardziej chłonne. Można stosować je także do mycia podłóg bądź powierzchni samochodowych. Bardzo praktyczne są również jednorazowe ściereczki papierowe. Szybko oraz skutecznie usuwają zabrudzenia z powierzchni mebli bądź podłóg.

Inne akcesoria do sprzątania:

Prace porządkowe pochłaniają sporo czasu, wiążą się często z dość dużym wysiłkiem fizycznym. Jednakże, aby uprościć sobie życie, wskazane jest wyposażyć się w praktyczne akcesoria. Myjąc podłogę, należałoby posiadać mopa rotacyjnego, gdzie szybkimi obrotami da się dokładnie odcisnąć wodę. Tego typu mop błyskawicznie staje się prawie suchy i nie zalewa posadzki resztkami wody. Do likwidowania wszelakich zabrudzeń powinno się kupić gąbki i ściereczki. Przy tym wszystkim, nie można zapominać o ochronie rąk. Tu rękawiczki będą kluczowe. Należy dostosować je do wielkości dłoni. Dostępne są także w wersji antyalergicznej.

 

Ile razy w tygodniu sprzątać, aby był porządek? Generalne sprzątanie wystarczy raz w tygodniu, chyba że dom jest duży, wówczas warto rozłożyć pracę na dwa dni. Mycie okien zależy od tego, w jakim czasie się one brudzą, może to być raz w miesiącu, a nawet rzadziej. Naczynia trzeba zmywać codziennie, ponieważ szybko się brudzą, a podłogi w zależności od potrzeby. Jeśli widać zachlapania lub smugi na podłodze, to nie ma co czekać!
 

Tagi
Oceń Artykuł
Komentarze
Wszystkich: 0

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Artykuły z tej kategorii

Brak Artykułów